20 Temmuz 2024 Cumartesi

Türk Patent Enstitüsü Sözleşmeli Personel Alım İlanı

TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜNDEN 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN 4/B MADDESİNE GÖRE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 B maddesine göre istihdam edilmek üzere aşağıda öğrenim ve bölümü belirtilen 3 Büro Personeli pozisyonuna “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Miskin Esaslar” çerçevesinde Enstitümuzce yazılı ve’veya sözlü sınav yapılmaksızın Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

 

POZİSYONÖ ĞRENİM BÖLÜM ALINACAK PERSONEL ADEDİ

 

Büro Personeli Önlisans Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknıkerliğı, Bilişim-Yönetim ve Bilgisayar onlısans programlarının birinden mezun olmak. 3 kişi

 

ADAYLARDA ARANILAN ŞARTLAR (GENEL ŞARTLAR)

 

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

 

b) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından; 22.09.2012 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSSP93 puan türünden asgari 80 puana sahip olmak,

 

c) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmamak,

 

ç) Duyurunun yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. zorunludur.

 

(ÖZEL ŞART)

 

a) Önlisans mezunu adayların yukarıda belirtilen bölümlerden mezun olması.

 

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ, ZAMANI VE DİĞER HUSUSLAR

 

1) Başvurular, yukarıda belirtilen özel ve genel şartları taşıyan adaylar tarafından, ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde elektronik ortamda Enstitümüz resmi internet sitesinde (www.tpe.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan form, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak yapılacaktır.

 

2) Sadece internetten yapılan başvurular geçerli olup, Enstitümüze elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

 

3) Güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen ve/veya başvuru ve işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri süresi içerisinde ibraz edemeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecektir Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talep etmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

 

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YERLEŞTİRME İŞLEMİ

 

1) Süresi içerisinde başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adaylar, başvuru suresi bittikten sonra 2012 yılı KPSS puanı esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabı tutulacaktır.

 

2) Puan eşitliği halinde sırasıyla yaşı büyük olana, bunun da aynı olması halinde mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olanlara öncelik tanınacaktır.

 

3) ilan edilen pozisyon sayısı kadar belirlenen asil ve yedek adayların listesi Enstitümüzün resmi internet sitesinde (www.tpe.gov.tr) ilan edilecek, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 

4) Yedek adayların atanma hakları, yerleştirme sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren yıl sonuna kadar geçerlidir.

 

Yerleştirilmeye hak kazanan asil ve yedek adaylardan belgelerini Enstitümüze ibraz etmeyen veya görevine hiç başlamayan ya da başladıktan sonra görevinden ıstifaen ayrılan adayların yerine sırasıyla yedekleri çağırılacaktır.

 

İlan olunur.

Sonraki Haber

Öğretmen atamaları için başvurular başladı

Öğretmen adaylarının merakla beklediği 30 bin atama için başvurular, başladı. Öğretmen atamaları için başvurular 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.