27 Mayıs 2024 Pazartesi

Orman Genel Müdürlüğü 500 İşçi Alım İlanı

Orman Genel Müdürlüğü 60 iş makineleri, 60 ağır makine, 140 dozer, 119 grayder, 86 traktör operatörü ve 35 eksvatör olmak üzere toplam 500 işçi alacak.

Orman Genel Müdürlüğü İşçi Alım İlanı

 

09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 01.09.2009 tarihinde yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre; Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 500 adet aşağıda ünvanları belirtilen pozisyonlara Belirsiz Süreli (daimi işçi) personel alımı yapılacaktır.

 

İş Makinası Operatörü 60 adet,

 

Ağır Makine Operatörü 60 adet,

 

Dozer Operatörü 140 adet,

 

Grayder Operatörü 119 adet,

 

Traktör Operatörü (Büyük) 55 adet,

 

Traktör Operatörü 31 adet,

 

Ekskavatör 35 adet.

 

Adaylarda aranacak şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında 10 gün süreyle ilanda kalacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR’a yapacaklardır.

 

Sözlü sınava, iş ilanında belirtilen kadro sayısının üç katı aday çağrılacaktır. Üç Katı aday; ortaöğretim ve üstü diploma talep edilen kadrolar için 2012 KPSS puan sıralamasına göre İŞKUR tarafından, en az ilköğretim diploması talep edilen kadrolar için ise noter huzurunda çekilen kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR ilanında belirtilecek ve ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinde de duyurulacaktır.

 

GENEL ŞARTLAR

 

a)Tecrübe şartı gereken kadrolara başvuru yapan adaylar, bu durumu belgeleyemedikleri takdirde evrakları teslim alınmayacak vesözlü sınava kabul edilmeyecektir.

 

b)Noter huzurunda kura çekimleri Orman Bölge Müdürlüklerince yapılacak ve kura sonuçları ile KPSS puanına göre İŞKUR tarafından belirlenen adayların listesi ilgili Orman Bölge Müdürlükleri internet sitesinden ilan edilecektir.

 

Adaylar,

 

1 -Öğrenim belgesi,

 

2 -T.C. Kimlik numarasının yazılı olduğu Adli Sicil Arşiv kaydı ( Adli sicil kaydı bulunması halinde Mahkeme kararları ile birlikte getireceklerdir),

 

3 -Nüfus kayıt örneği veya nüfus cüzdanı fotokopisi,

 

4 -2012 KPSS sonuç belgesi(bu belgeyi kura ile belirlenen adaylar getirmeyecektir),

 

5 -Müracaat edilen iş için istenilen operatör belgesi veya sertifikası,

 

6-Askerlik durum belgesi, (erkek adaylar için askerlik terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir belge)

 

7 -İş talep dilekçesi,

 

örneklerini adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen Bölge Müdürlüğüne istenilen tarihe kadar teslim edeceklerdir.

 

c)Yukarıda istenilen belgeleri getirmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. Sözlü sınav yeri, saati ve tarihleri www.ogm.gov.tr internet adresinden duyurulacak ve ayrıca adayların adreslerine tebligatla bildirilecek veya evrak tesliminde tebliğ edilecektir. Sözlü sınav Orman Genel Müdürlüğünde yapılacak olup, sözlü sınavda başarılı olan adayların asil ve yedek listesi www.ogm.gov.tr. İnternet adresinde yayınlanacaktır.

 

d)Operatör olarak işe başlayan işçilerin deneme süresi 90 gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesh edilecektir.

 

e)Sözlü sınavda başarılı olup, operatör olarak işe başlatılacak adaylar atandığı işyerinde en az 5 yıl çalışacak ve bu süre içinde tayin isteyemeyecektir.

 

f)Sözlü sınavda başarılı olanların ataması ihtiyaç olan Bölge Müdürlüklerimize bağlı İşletme ve Fidanlık Müdürlüklerine yapılacaktır.

 

 

İŞÇİALIM TAKVİMİ KPSS VE KURA
19.09.2014 28.09.2014 İŞKUR’ A İLAN
29.09.2014 03.10.2014 SÖZLÜ SINAV VE KURAYA KATILACAKLARIN LİSTESİNİN İŞKUR TARAFINDAN KURUMA TESLİMİ
08.10.2014 13.10.2014 KURA ÇEKİM TARİHİ
14.10.2014 20.10.2014 TEBLİGAT SURECİ
31.10.2014 BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİMİZCE EN GEÇ LİSTELERİN GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GÖNDERİLMESİ

 

NOT: Sözlü sınavın Yapılacağı yer, tarih ve saat www.ogm.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

İlan olunur.

Ekler

Genel Liste.pdf

Sonraki Haber

Öğretmen atamaları için başvurular başladı

Öğretmen adaylarının merakla beklediği 30 bin atama için başvurular, başladı. Öğretmen atamaları için başvurular 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.